Governor - Virginia
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Terry R. McAuliffe (D)1,069,78948%
 Ken T. Cuccinelli (R)1,013,35445%
 Robert C. Sarvis (L)146,0847%
Lt. Governor - Virginia
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Ralph S. Northam (D)1,213,15555%
 E. W. Jackson (R)980,25745%
Atty. General - Virginia
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Mark D. Herring (D)1,103,77750%
 Mark D. Obenshain (R)1,103,61250%
Virginia House of Delegates - 030
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Edward T. Scott (R)14,06163%
 Traci L. Dippert (D)8,11237%
Virginia House of Delegates - 065
100% OF PRECINCTS REPORTING
>R. Lee Ware, Jr. (R)19,83968%
 William E. Quarles, Jr. (D)9,43132%
Albemarle - Board of Supervisors - Jack Jouett Dist.
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Diantha McKeel (I)2,52270%
 Phillip Seay (I)1,07030%
Albemarle - Board of Supervisors - Rio Dist.
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Brad Sheffield (D)3,31857%
 Rodney Thomas (R)2,52543%
Albemarle - Board of Supervisors - Samuel Miller Dist.
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Liz Palmer (D)3,71557%
 Duane Snow (R)2,84143%
Albemarle - Board of Supervisors - Scottsville Dist.
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Jane Dittmar (D)2,83058%
 Cindi Burket (R)2,06142%
Charlottesville - City Council (Select 2)
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Kristin Szakos (D)7,41135%
>Bob Fenwick, Jr. (D)6,65031%
 Michael Farruggio (R)3,89718%
 Buddy Weber (R)3,17215%
Charlottesville - School Board (Select 3)
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Ned Michie (I)7,43634%
>Leah Puryear (I)7,35733%
>Juandiego Wade (I)7,13632%
Fluvanna - Board of Supervisors - Columbia Dist.
100% OF PRECINCTS REPORTING
>John Michael Sheridan (I)72157%
 Elizabeth Franklin (I)53743%
Fluvanna - Board of Supervisors - Rivanna Dist.
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Tony O'Brien (I)1,14958%
 Rick Kelly (R)82842%
Fluvanna - School Board - Cunningham Dist.
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Charles Rittenhouse (I)82053%
 William Hughes (I)70346%
Greene - Board of Supervisors - Midway Dist.
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Jim Frydl (I)78251%
 Steve Keene (I)75049%
Greene - Board of Supervisors - Stanardsville Dist.
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Bill Martin (I)70354%
 Patsy Morris (I)59746%
Louisa - Board of Supervisors - Mineral Dist.
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Stephanie Koren (I)65746%
 Willie Harper (I)49235%
 Mark Alberts II (I)26319%
Louisa - School Board - Green Springs Dist.
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Brian Huffman (I)1,12778%
 Tyler Pieron (I)32022%
Nelson - School Board - Central
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Dave Francis (I)1,03198%
 Margaret Clair (I)00%
Nelson - School Board - North Dist.
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Janet Turner - Giles (I)46642%
 Mary Cunningham (I)34130%
 Jason Harvey (I)30527%
Orange - Board of Supervisors - District Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Jim Crozier (I)98458%
 Jonathan Chasen (I)67740%
 Matthew Sutton (I)251%
Orange - Board of Supervisors - District One
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Shannon Clore Abbs (I)1,10550%
 Diane Strong (I)1,09350%
Gordonsville - Town Council - Special
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Christopher Colby (I)18956%
 Jim Bradley (I)14644%
Rockingham - School Board - District Three
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Renee Reed (I)2,03443%
 James Elmore, Jr. (I)1,42930%
 David Briggman (I)1,28727%
Broadway - Town Council (Select 3)
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Chad Comer (I)75129%
>Bev London (I)59223%
>Leslie Fulk (I)56722%
 Tom Buskirk, Jr. (I)38415%
 George Thomas Dowrey III (I)27511%
Charlottesville - Commissioner of Revenue
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Todd Divers (D)6,00662%
 Taneia Dowell (I)2,21123%
 John Gunter (I)1,41415%
Madison - Board of Supervisors At Large (Select 3)
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Kevin McGhee (I)2,45825%
>Clay Jackson (I)2,01721%
>Bill Campbell, Jr. (I)1,86319%
 Jerry Butler (I)1,83519%
 Dave Allen IV (I)1,57216%
Madison - School Board (Select 3)
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Doreen Jenkins (I)2,39926%
>Barry Penn Hollar (I)1,80420%
>Joe Parker, Jr. (I)1,75819%
 Kit Johnson (I)1,74719%
 Martin Boone, Sr. (I)1,38315%